Elektronická cigareta je jen pár let stará novinka, která v budoucnu nahradí dnešní běžnou tabákovou cigaretu.

Jedná se o výrobek stejného tvaru a většinou i stejných rozměrů, jako je běžná klasická tabáková cigareta, avšak je vyroben z plastu a je zdravotně nezávadný pro Vaše plíce.

Elektronická cigareta se skládá ze tří částí. První částí je baterie, která tvoří tu část, ve které je v běžné cigaretě tabák. Na baterii je našroubován vaporizér (nebo také atomizér), který je nápájený baterií a jeho funkcí je tvorba vodní páry ze vzduchu. Tato vodní pára je pak uživatelem elektronické cigarety potahována do poslední části elektronické cigarety, což je náplň, ve které je vatička napuštěná nikotinovým roztokem a příchutí - tuto část e-kuřák vkládá do úst a potahuje z ní jako z tabákové cigarety. Moderní elektronické cigarety mají v náplni zabudovaný neboli integrovaný jednorázový vaporizér a tato část složená ze dvou částí se nazývá kartomizér.

Po potáhnutí z elektronické cigarety tedy e-kuřák vdechuje vodní páru s nikotinem a ochucovací látkou, a vydechuje tedy "dým" bez zápachu.

Elektronická cigareta se tedy dá používat kdekoliv, a to i v nekuřáckých prostorech, jako je letadlo, muzeum, galerie, nekuřácká restaurace či autobusová zastávka.

Kromě toho, že elektronická cigareta nezanechává žádný zápach ani kouř, tato moderní náhražka tabáku ani nemá negativní dopad na Vaše plíce!

Ale pozor - je třeba obezřetnosti při výběru značky elektronické cigarety. Je třeba rozlišovat mezi jednotlivými značkami e-cigaret, dávat si pozor na to, kdo elektronickou cigaretu vyrábí. V kartomizérech kvalitních elektronických cigaret (srovnání elektronických cigaret), většinou vyráběných ve Velké Británii, jako například celosvětová jednička - Elektronická cigareta SKYCIG, jsou obsaženy pouze 4 látky - vodní pára, a dále propylen glykol + glycerin, na který je navázaný nikotin a látka s příchutí. V absolutní většině levných (ale i ve většině velmi drahých) e-cigaret, které jsou téměř bez výjimky vyráběny v Číně, je obsaženo i několik stovek látek (dle testů SGS), z nichž mnohé jsou zdraví škodlivé. Pro doplnění informací - propylen glykol + glycerin je zdravotě nezávadná látka používaná v potravinářském a zdravotnickém průmyslu.

Elektronická cigareta by měla splňovat několik základních požadavků, aby byla pro kuřáka dobrou náhražkou kasické tabákové cigarety, kterou si kuřák ničí plíce, jelikož s hořícím tabákem vdechuje až 10 000 látek, z nichž až 4 000 jsou zdraví škodlivé či karcinogenní.

Prvním požadavkem na elektronickou cigaretu je perfektní funkčnost a spolehlivost. Bezporuchovostí elektronická cigareta SKYCIG vyniká, a pokud se výjimečně najde vadný komponent (komponenty jsou vyráběny ve Velké Británii a jsou testovány britskými pracovníky SKYCIG Corporation UK), je zákazníkovi do druhého dne po reklamaci odeslán náhradní komponent bez jakýchkoliv dotazů. Firma SKYCIG Corporation nazývá tuto klientovi přátelskou politiku "No quetions asked policy".

Druhým požadavkem na elektronickou cigaretu je skvělá dýmivost a chutnost vdechovaného dýmu. Elektronická cigareta SKYCIG byla mnoha testy vyhodnocena jako bezkonkurenčně nejlepší i vzhledem k tomu, že produkuje velké množství dýmu skvělé chuti, a zároveň si zachovává rozměry klasické tabákové cigarety. Stejné množství podobně kvalitního dýmu produkují i jiné značky, avšak jejich rozměry nemají s cigaretou nic společného. Navíc nikotinový roztok ve SKYCIG je vyráběn ve Velké Británii exkluzivně pro SKYCIG Corporation, takže jiní výrobci či prodejci elektronických cigaret nemají tento kvalitní e-liquid produkující hutný dým skvělé chuti k dispozici. Drtivá většina výrobců elektronických cigaret odebírá e-liquid (tedy nikotinový roztok) od několika málo čínských výrobců, kteří produkují ve velkém stále stejné příchutě netestovaného složení.

Třetím požadavkem na elektronickou cigaretu je praktičnost. Zde nemá elektronická cigareta SKYCIG konkurenci, neboť v základní ceně startovacího balíčku poskytuje zákazníkovi i nabíjecí krabičku se zabudovaným akumulátorem, ve které si zákazník nabíjí náhradní baterii, zatímco druhou baterii používá ke kouření elektronické cigarety SKYCIG. Délka kouření od plného nabití do úplného vybití je tedy mnohem delší, než je tomu u jiných značek elektronických cigaret.

Nabíjecí krabička SKYCIG je bezkonkurenční i dalším a neposledním požadavkem uživatele elektronických cigaret - a tím je design! Nabíjecí krabička SKYCIG je rozměry stejná jako krabička tabákových cigaret, a je zhotovena z kvalitního plastu se sametovým povrchem, což jiný výrobce elektronických cigaret na českém trhu nenabízí. Do nabíjecí krabičky SKYCIG se tedy vejde jedna kompletní elektronická cigareta, do nabíjecího slotu náhradní baterie, a ještě zbývá místo na pět kartomizérů, takže v nabíjecí krabičce máte stále po ruce ekvivalent nejméně pěti krabiček běžných tabákových cigaret!

Cena kouření elektronických cigaret je zhruba poloviční proti kouření tabákových cigaret. S elektronickou cigaretou SKYCIG Vás stojí ekvivalent jedné krabičky tabákových cigaret pouhých 46,- Kč!

Elektronická cigareta SKYCIG Vám tedy šetří zdraví, šetří Vám peníze, ale také šetří Vaše okolí a Vaši image, jelikož nejste cítit po tabáku, nemáte cigaretou zkažený dech ani zažloutlé prsty.