Hodnocením elektronických cigaret se zabývá mnoho webových stránek. Jak si ale vybrat, když na každé z nich se stává vítězem testu jiná značka?

Je pravda, že mezi nejlepší trojku se vždy dostane britská značka SKYCIG, americká značka GreenSmoke a pak ještě jedna další z těch, jejichž výrobu si firma zadá v Číně, avšak alespoň zadá zpracování z lepších materiálů.

Proč jsou značky SKYCIG a GreenSmoke považovány ve světě za nejlepší? Protože jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou tedy spolehlivé a vydrží uživateli sloužit po dlouhou dobu. Také jsou plně funkční, tedy splňují požadavky na bezprolémové a plnohodnotné využití, které od nich uživatel očekává. SKYCIG a GreenSmoke při hodnocení vždy produkují bezkonkurenční kvalitní dým ve velkém množství. SKYCIG však ve srovnání s GreeSmoke nabízí přesně stejno velikost e-cigarety i krabičky jakou má klasická tabáková cigareta či klasická krabička cigaret. A jako zásadní bonus, který SKYCIG oproti GreenSmoke nabízí, a to ačkoliv je SKYCIG levnější, je exkluzivní nabíjecí krabička, která má v sobě integrovaný akumulátor, který nabíjí jednu baterii mezitím co kuřák používá druhou baterii ke kouření.

Narozdíl od kvalitních značek elektronických cigaret jsou elektronické cigarety pocházející z Číny pravým opakem toho, co od nich uživatel očekává, a proto v hodnocení často propadají.

Levné čínské elektronické cigarety většinou ani nevydrží fungovat po dobu testu, a pokud ano, v hodnocení pohoří.

Jedinou výhodou čínských elektronických cigaret je jejich cena. Sice se dají koupit za 200 korun, ale za tuto cenu dostanete pouze jedinou elektronickou cigaretu s nabíječkou.

Levná čínská elektronická cigareta (ale leckterý prodejce na českém trhu prodává čínský šmejd i za 2000 korun) se Vám po krátkém čase porouchá a s její funkčností je to také špatné. Produkuje nepříliš chutný dým v nedostatečném množství, navíc nikdy nevíte, co vdechujete, při hodnocení levných čínských cigaret bylo zjištěno i několik set látek obsažených v nikotinovém roztoku. Přitom v kvalitní elektronické cigaretě by měla být v dýmu pouze vodní pára, nikotin a ochucovací látka. V tomto případě tedy e-kuřák levné čínské elektronické cigarety ani neví, zda mu její kouření neškodí více než kouření tabákových cigaret.

Další nevýhodu, s níž se potýká laciná (ale někdy i nesmyslně předražená) čínská elektronická cigareta, je nedostatečné příslušenství. Většinou dostanete pouze jedinou baterii. Pokud se Vám tedy vybije baterie, nemáte co kouřit po dobu nabíjení baterie, které může trvat i hodinu či dvě i více. Kvalitní značky Vám za vyšší cenu poskytnou baterie dvě, takže když jednu baterii kouříte, můžete druhou nabíjet, navíc značkové elektronické cigarety jsou prodávány s nabíječkou do zásuvky i s nabíječkou do USB konektoru Vašeho počítače. Elektronická cigareta SKYCIG přišla s revolučním řešením nabíjení baterií a jako součást Startovacího balíčku dodává i přenosnou nabíjecí krabičku SKYCIG, ve které máte možnost uchovávat elektronickou cigaretu SKYCIG, kterou právě kouříte, a zároveň má v sobě tato krabička SKYCIG zabudovaný akumulátor a nabíjecí otvor, do kterého našroubujete náhradní baterii. Takže ani nemusíte hledat zásuvku, když je Vaše elektronicá cigareta s Vámi v např. v restauraci, a baterie se Vám vybijí.

Náročný uživatel do svého hodnocení zahrnuje i design elektronické cigarety. Levné čínské elektronické cigarety jsou vyrobeny z nehezkých laciných plastů a na první pohled vypadají ošlivě. Naproti tomu značkové kvalitní elektronické cigarety jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a vypadají v ruce uživatele stylově. Exkluzivní elektronická cigareta SKYCIG je navíc přesně stejně velká jako klasická tabáková cigareta, narozdíl od e-cigarety GreenSmoke, která je asi dvakrát tak velká a těžká. Přenosná nabíjecí krabička SKYCIG je také přesně stejně velká jako krabička klasických tabákových cigaret. Uživatelé také hodnotí velice pozitivně kvalitu materiálu použitého na přenosnou nabíjecí krabičku SKYCIG, který je velice pěkný na pohled a příjemný na dotek.