Elektronické cigarety lze srovnávat z mnoha různých hledisek. Vždy je ale potřeba si uvědomit, že to, co kuřák elektronické cigarety potřebuje, je zejména spolehlivý výrobek, který je plně funkční, splňuje očekávání kuřáka co se týče velkého množství chutného dýmu, a který je perfektní po designové stránce.

Spolehlivost elektronické cigarety vyplývá zejména z kvality zpracování a kvality materiálů jednotlivých komponent. Absolutní většina elektronických cigaret je vyráběna a přímo prodávána v Číně. O kvalitě čínských výrobků všichni víme své, jejich poruchovost je notoricky známá, stejně jako častá zdravotní závadnost materiálů (či přímo látek v nikotinovém roztoku v kartomizérech / náplních elektronických cigaret). Jen málo výrobců může zákazníkovi nabídnout kvalitní výrobek z výroby kontrolované evropskými pracovníky obsahující pouze základní látky (které do elektronické cigarety doopravdy patří) testované v laboratoři pod přísným dohledem.

V tomto ohledu má elektronická cigareta SKYCIG náskok před ostatními výrobky. Její výroba probíhá pod přísnou kontrolou SKYCIG Corporation UK, a její složení je certifikováno společností SGS. Použité materiály jsou kvalitní, bytelné a designově nedostižné.

Funkčnost elektronické cigarety spočívá v jedoduchém faktu, zda elektronická cigareta produkuje či neprodukuje dostatečné množství dýmu dobré kvality a chuti. Produkce dýmu je zajišťována kvalitním vaporizérem (neboli atomizérem), což je část elektronické cigarety, která ze vzduchu produkuje vodní páru, a tato pára následně navlhčuje obsah kartomizéru (nikotinový roztok s příchutí), ze které kuřák elektronické cigarety vdechuje dým. Kvalita dýmu je daná také kvalitou obsahu kartomizéru (náplně) (roztoku obsahujícího nikoti a ochucující látku). Dým z kvalitní elektronické cigarety obsahuje pouze propylen glykol + glycerin, na který je navázán nikotin a příchuť, žádné další látky, ale přesto většina náplní elektronických cigaret (převážně z čínské produkce) obsahuje desítky až stovky jiných nespecifikovaných látek. Kvalita dýmu také záleží na tom, zda je vaporizér napájen dostatečně kvalitní a výkonnou baterií, tedy zda má vaporizér dostatek energie k produkci velkého množství dýmu.

Co se týče funkčnosti, elektronická cigareta SKYCIG je nejlepší volbou pro zájemce o e-kouření, jelikož všechny její komponenty jsou prvotřídní kvality. Baterie je citlivá na dotek i na pohyb vzduchu, a proto se rychleji aktivuje při kouření a produkuje tak velké množství kvalitního dýmu. Kartomizéry SKYCIG jsou chuťově to nejlepší, co současný trh nabízí, jsou vyráběny exkluzivně pro SKYCIG Corporation, a obsahují pouze čtyři výše zmíněné látky. Funkčnost i zdravotní nezávadnost je testována v laboratorních podmínkách v britské laboratoři.

Design elektronické cigarety je sice vnímán subjektivně, avšak každý uživatel elektronické cigarety vyžaduje podobnost elektronické cigarety cigaretě tabákové, stejně tak i krabička elektronické cigarety by měla být podobná krabičce tabákových cigaret. Materiály použité na elektronickou cigaretu i na krabičku by měly být kvalitní a z líbivých materiálů. Design se ale také dotýká praktičnosti elektronické cigarety, jelikož dobrý designér myslí i na to, aby design byl funkční.

Na tomto poli nemá elektronická cigareta SKYCIG na českém trhu konkurenci. Elektronická cigareta SKYCIG je vyrobena z bytelného bílého lesklého plastu, který jí dává elegantní vzhled. Krabička na elektronickou cigaretu SKYCIG je zhotovena v pevného, ale na dotek sametově měkkého plastu. Elektronická cigareta SKYCIG i krabička SKYCIG jsou přesně ve velikosti klasické tabákové cigarety a běžné krabičky cigaret. Jako unikátní bonus pri koupi elektronické cigarety SKYCIG dostanete u jiného výrobce nevídanou hodnotu navíc - krabička SKYCIG obsahuje zabudovaný akumulátor, který průběžně nabíjí jednu baterii SKYCIG, zatímco drouhou používáte ke kouření elektronické cigarety SKYCIG. Tato nabíjecí krabička SKYCIG tedy dává uživateli velmi dlouhou dobu kouření mezi jednotlivými nabíjeními této nabíjecí krabičky SKYCIG.

Při srovnání různých značek elektronických cigaret, které se v současné době v České Republice prodávají, Vám při srovnání jejich vlastností vyjde vždy jen jeden vítěz - elektronická cigareta SKYCIG z kvalitní britské produkce.